Γέμισε από κόσμο η πλατεία της πόλης
Τυχεροί όσοι βρέθηκαν σήμερα στην πλατεία Κοζάνης και είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν το μεγαλύτερο κιχί του κόσμου.
Η πίτα έγινε στο πλαίσιο των Αποκριάτικων εκδηλώσεων που διοργανώνει ο δήμος Κοζάνης και ο δημιουργός του, αρτοποιός Γ. Σιδέρης, αντί για αστέρι Michelin κέρδισε λάστιχο Michelin, που του απένειμε η «επιτροπή» από το Φανό του Αη Δημήτρη «Τα παρταλόπλα».
![](https://www.el.gr/wp-content/uploads/2023/02/image-2.jpeg)
![](https://www.el.gr/wp-content/uploads/2023/02/image-3.jpeg)
![](https://www.el.gr/wp-content/uploads/2023/02/image-1.jpeg)
Ο δημιουργός της πίτας αντί για αστέρι Michelin κέρδισε… λάστιχο Michelin
kozan/pixabay